Jeolojik Numune Torbaları

Numune (örnek) torbaları, toprak ve kaya gibi jeolojik örneklerin depolanmasında ve taşınmasında kullanılmaktadır. Özellikle maden arama ve bilimsel araştırma projelerinde örnekleme için kullanılan başlıca malzemelerdendir.

Arkeolojik Eserlerin Depolanmasında İnovatif Bir Çözüm: Tyvek

Eserlerin depolanma sürecinde uygun malzemeler ile temas etmesi bu eserlerin korunmasını etkileyen önemli konulardan bir tanesidir.

Bu makalede arkeolojik eserlerin depolanmasında Tyvek©‘in kullanımına ilişkin bilgi sunulacaktır.

Arkeolog malaları yeniden stoklarımızda!

Arkeologların tercihi Battiferro arkeolog malaları yeniden stoklarımıza girmiştir. Mala çeşitlerimize buradan ulaşabilirsiniz.  Sahada ihtiyaç duyulan spatulalar ve kapsamlı ekipmanlar içeren kazı setlerimize göz atmayı unutmayın!

Arkeolog Malaları Yakında Yeniden Stoklarımızda

Arkeologların sahada yayından ayırmadığı mala çeşitleri Ağustos ayı içerisinde yeniden stoklarımıza girecektir. Arkeologların kullanımına sunduğumuz malalar önde gelen üreticilerinden İtalyan Battiferro di Maniago tarafından tek parça dövme çelikten üretilmiştir. Bilenmiş kenarları, iyi dengesi ve dayanıklılığı arkeolojik kazı için mükemmel bir kullanım sağlamaktadır. Dövme paslanmaz çelikten üretilmiş olan Battiferro Arkeolog Malası, arkeoloji profesyonelleri ve öğrencileri için vazgeçilmez bir […]

Arkeolojik Alanlarda Kazı Sonrası Korumada Jeotekstil Kullanımı

Arkeolojik çalışmalarda, kazısı tamamlanan açmaların üzerinin tekrar dolgu malzemeleri kullanılarak kapatılması sıkça başvurulan koruma uygulamalarından birisidir. Uygulama esnasında dolgu malzemesinin seçimi ve uygulamanın nasıl yapılacağı uygulama alanına göre çeşitlilik gösterirken, jeotekstiller ise dolgu malzemesi ile arkeolojik tabakaların arasına konulmaktadır. Jeotekstiller bu koruma uygulamalarında, bariyer/ayırıcı tabaka görevi üstlenerek arkeolojik tabakanın çevresindeki biyolojik ortamdan ve onun olumuz […]

17-21 Haziran’da Dicle Üniversitesindeyiz!

41. Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu 17-21 Haziran 2019 tarihleri arasında Diyarbakır’da Dicle Üniversitesi Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir. ArkeoLab Danışmanlık ve Araziekipmanlari.com olarak sempozyum süresince tanıtım standımızda sizleri bekliyor olacağız. Ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgi vermek için standımızda sizi bekliyor olacağız.

N11.com’da Mağazamızı Açtık!

Ürünlerimize N11.Com Üzerinden de ulaşabilirsiniz Araziekipmanları.com Türkiye’nin en önemli pazar yerlerinden olan bir tanesi olan n11. com’da mağazasını açtı. Ürünlerimizi n11. com’daki mağazamızdan da satın alabilirsiniz. Peşin fiyatına taksit fırsatlarını kaçırmayın! Araziekipmanları.com n11 mağazasına buradan ulaşabilirsiniz.

Arkeologlara Özel Ürünler Artık Türkiye’de!

Zengin bir kültür mirasına sahip olan Türkiye’de her yıl pek çok arkeoloji çalışması yapılıyor. Yaşadığımız toprakların kültürel geçmişini aydınlatan bu önemli çalışmalarda kaliteli araç-gereçlere olan ihtiyaçlar artık Araziekipmanları.com tarafından gideriliyor. Arkeoloji çalışmaları, uzun zamandır Türkiye’de gerçekleştiriliyor. Belkide arkeolojinin dünyada bir bilim olarak kabul görmesi ile birlikte Türkiye’de saha çalışmalarının başladığını söylemek yanlış olmaz. Bu çalışmaların Türkiye’deki uzun […]